Публикации

Адвокатами АО «ФИНЭКС» ведется активная деятельность по освещению актуальных правовых проблем в печатных средствах массовой информации. Мы всегда готовы поделиться с Вами своим взглядом на проблемные вопросы применения действующего законодательства.

Узагальнююча податкова консультація щодо застосування спрощеної системи оподаткування.

Узагальнююча податкова консультація щодо застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб'єктами господарювання - фізичними особами, які здійснюють виробництво та продаж ювелірних виробів

Верховною Радою України прийнято Закон від 24.05.12 № 4834-VІ, який набрав чинності з 01.07.12 (далі - Закон № 4834) та Закон від 05.07.12 №.5083-VІ, який набрав чинності з 12.08.12 (далі Закон №5083).

Враховуючи норми Закону № 4834 з 01 липня 2012 року суб'єктам господарювання, які здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, надається право обирати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

При цьому, враховуючи зміни у ПКУ з 12.08.12 передбачено, що такі суб'єкти господарювання відносяться виключно до третьої та п’ятої групи платників єдиного податку.

Для таких платників ставка єдиного податку встановлюється у розмірі для третьої групи - 5 відсотків, а для п’ятої – 7 відсотків.                                                                                                                           "V

Також зазначаємо, що відповідно до внесених змін, передбачених Законом N 4834І, з 01 липня 2012 року подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування більше одного разу протягом календарного року не є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про відмову у видачі свідоцтва платника єдиного.

При цьому суб'єкти господарювання - фізичні особи, якщо є платниками інших податків і зборів можуть здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Отже, з 1 липня 2012 року суб'єкт господарювання - фізична особа, яка є платником інших податків і зборів відповідно до Кодексу, може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування з видом діяльності виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, за умови дотримання платником вимог, встановлених Кодексом для платників єдиного податку, шляхом подання заяви до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу, а саме до 15 жовтня 2012 року.

У разі необхідності зміни групи фізичним особам - підприємцям, які перебувають на спрощеній системі оподаткування (зокрема, діяльність яких пов'язана із здійсненням виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння), відповідно до пп. 298.1.5 п. 298.1 ст. 298 Кодексу (у редакції Закону № 4834) з 01 липня 2012 рокунадано право самостійно подати заяву до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу.