Новости

Будьте в курсе правовых событий и новинок действующего законодательства!

03.07.2017

Отримання водійських прав по новому, нові питання зі складання іспиту!

 

01 липня 2017 року набули чинності нові правила для водіїв зі складання іспиту з правил дорожнього руху. На підставі цього Сервісний центр МВС підготував нові питання до іспиту.

Згідно нових правил складання іспиту:

1.     Не змінилася тривалість тесту та кількість питань: 20 хвилин на 20 випадково обраних системою питань;

2.     Нові питання поділяються на 4 категорії: 10 питань на знання  ПДР, 4 - на знання будови та експлуатації авто, 4 - на основи безпеки дорожнього руху та 2 - на знання першої медичної допомоги;

3.     Нові питання згрупували відповідно до категорій водійського посвідчення;

4.     Вартість складання іспиту становить 26 гривень і бланк водія - 201 гривня.

Данні зміни призвели до актуалізації нових питань, виправивши їх відповідно до сучасної ситуації на дорогах, більше уваги  приділили практичним навичкам, котрі знадобляться майбутнім водіям під час керування транспортним засобом. Окрім цього, питання згрупували відповідно до категорій водійського посвідчення. Таким чином, водіям легкових автомобілів, наприклад, не доведеться відповідати на питання, пов’язані з управлінням автобусів чи вантажівок. Питання тесту зорієнтовані на те, щоб людина, яка вивчила правила дорожнього руху могла із легкістю відповісти на них. А до кінця 2017 року заплановано впровадження посиленого контролю над процесом складання іспитів — фото та відео-фіксації.

Всього опрацьовано та оновлено понад 2000 нових питань, які з часом будуть поповнюватись і оновлюватись. В Міністерстві Внутрішніх справ зазначають, що у нововведеннях було враховано близько 800 поправок, відповідно до пропозицій та зауважень громадськості під час обговорень.

На даний час на сайті сервісного центру МВС громадяни можуть перевірити свої знання в онлайн-режимі в будь-який час.

Як стверджують експерти та спеціалісти, раніше питання не відповідали категорії водія, ілюстрації до питань були неякісними,  а також були заплутані варіанти відповіді або неоднозначні, відтепер водії не мають стикатися з такими проблемами.