Новости

Будьте в курсе правовых событий и новинок действующего законодательства!

19.06.2017

Паркування на місцях для інвалідів коштуватиме дорожче

 

22 червня 2017 року підписано Законопроект №5629 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за паркування, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю».

Верховна Рада підтримала збільшення штрафу за паркування автомобілів на місцях, що призначені для інвалідів, в 3,7 разу. Таким чином, штраф з 465 гривень збільшується до 1 700 гривень.

Аналізуючи даний закон, слідує: якщо водій, який не має документів, що підтверджують наявність у нього чи в когось із пасажирів інвалідності (якщо ці ознаки інвалідності не виражені) припаркувався на місцях для інвалідів, на нього накладається штраф у сумі від 60 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1 020 - 1 700 гривень.

Суб'єктам господарювання, які  не мають спеціально облаштованих місць для інвалідів на місцях для паркування чи тротуарах, яких має бути не менш як 10% від загальної кількості, але не меш як одне парко-місце, загрожує аналогічний штраф.

Якщо на парковці немає спеціально позначених місць для інвалідів, їм дозволяється використовувати будь-яке парко-місце.

Також  в документі прописане право інвалідів на паркування біля житлових будинків.

При тому автомобілі, які  зайняли місця для інвалідів, дозволяється евакуйовувати.

Закон набуває чинності через три місяці після його опублікування.