Новости

Будьте в курсе правовых событий и новинок действующего законодательства!

22.05.2017

Прийнято зміни до законодавства стосовно виплати аліментів.

17.05.2017 року Верховна Рада України проголосувала про прийняття Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо покращення захисту права дитини на належне утримання» № 4928, (повний  текст якого доступний за посиланням http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc34?id=&pf3511=59596&pf35401=413304 ).

Зазначений закон передбачає внесення змін  до Сімейного, Цивільного та Цивільного процесуального  кодексу України серед яких ключовими є наступні:

-          Аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини. (раніше відповідно до ст.179 СК України аліменти визнавались власність того з батьків з ким проживає дитина).

-          Неповнолітня дитина може самостійно отримувати та розпоряджатися аліментами на її утримання. (раніше така можливість виключалась, отримання та розпорядження допускалось лише тим з батьків з ким проживає дитина).

-          Мінімальний розмір аліментів встановлено на рівні не менше, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (раніше розмір обмежувався 30 відсотками).

-          Можливість нарахування пені на заборгованість зі сплати аліментів обмежено на рівні 100 відсотків заборгованості (раніше таке обмеження було відсутнє).

-          Заборгованість за аліментами, присудженими у частці від заробітку (доходу), визначається виходячи з фактичного заробітку (доходу), який платник аліментів одержував за час, протягом якого не провадилося їх стягнення, незалежно від того, одержано такий заробіток (дохід) в Україні чи за кордоном. (раніше  питання доходів отриманих за кордоном.

-          Не допускається зупинення провадження у справі про стягнення аліментів з підстави наявності спору про батьківство (материнство), визначення місця проживання дитини, про участь одного з батьків або родичів у вихованні дитини, спілкуванні з дитиною (раніше у ЦПК України таке обмеження було відсутнє, що могло затягувати провадження у справі про стягнення аліментів).

 

Зазначені зміни наберуть чинності через місяць після їх офіційного опублікування, Кабінет Міністрів має розробити механізм практичного впровадження даних змін.